Staw w Paczkowie

Staw w Paczkowie – Naturalna linia brzegowa stawu jest niezagospodarowana, znajduje się na niej ścieżka wydeptana przez spacerowiczów oraz wędkarzy dokonujących amatorskiego połowu ryb w obrębie zbiornika wodnego. Obszar wokół jest niezabudowany, pokryty zielenią niską oraz wysoką w postaci drzew liściastych oraz iglastych.

Będąc w okolicy warto zwrócić uwagę na wyjątkowo malowniczy teren Paczkowa, nazwanego ze względu na niezwykłe obwarowania miejskie „Polskim Carcassonne”, a wyróżniającym się ciekawymi zabytkami kultury (m. in. ratusz z XVI wieku, gotycki kościół pw. św. Jana Ewangelisty oraz kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z początków XX wieku, cmentarz żydowski, Dom Kata z XVIII wieku). Można także odwiedzić Muzeum Gazownictwa oraz cieszące się coraz większą popularnością Muzeum Motoryzacji.

Paczków to miejsce z licznymi walorami przyrodniczo-krajoznawczymi, zróżnicowaną rzeźbą terenu, sąsiedztwem trzech zbiorników wodnych (Jezioro Otmuchowskie, Jezioro Nyskie i Zalew Paczkowski) oraz bliskością Ziemi Kłodzkiej i Sudetów. Dzięki temu jest niezwykle atrakcyjną bazą wypadową dla turystów przybywających do miasta choćby na odbywające się cyklicznie Dni Paczkowa oraz Aeropiknik nad Zbiornikiem w Kozielnie, w ramach którego odbywa się Balonowy Puchar Polski.

Galeria


Lokalizacja

NotatkiNotatki Prywatne


Szlakiem Wodnym

Miejsca, które musisz odwiedzić!