Pokrzywna - Łowisko Tawerna

Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto” został zbudowany wokół malowniczego zalewu, leżącego u stóp Gór Opawskich. Przez lata przekazywano sobie historię o potworze z zalewu Rosenau. Dziś wiemy, że to prawda – potwór rzeczywiście wyłania się z odmętów zalewu, aby przyjrzeć się odwiedzającym park i głośno obwieszcza swoją obecność. Nikt nie wie czym się żywi, ale na szczęście nie jada ryb, które w znacznej ilości żyją w zalewie. Dlatego gospodarze zapraszają wszystkich miłośników wędkarstwa do skorzystania z oferty zorganizowanego tam łowiska.

Obszar łowiska to ponad 30 arów, a głębokość dochodzi do 3,7 m. Można tam złowić pstrągi, sumiaste sumy, karpia, lina, a nawet szczupaka czy jesiotra. Zalew gwarantuje udane połowy oraz niezapomniane widoki, przepięknej przyrody gór opawskich. Tuż nad zalewem znajduje się tawerna, gdzie serwowane są ryby przyrządzane na wiele sposobów, co z pewnością ucieszy miłośników kulinariów. Można tam również skorzystać z usługi patroszenia, czy też przyprawienia złowionych samodzielnie ryb.

Relaks nad wodą oraz posiłek w otoczeniu przyrody pozwolą zregenerować siły po wędrówkach szlakami Gór Opawskich oraz odwiedzinach Głuchołaz, do których serdecznie zapraszamy.

Galeria


Lokalizacja

NotatkiNotatki Prywatne


Szlakiem Wodnym

Miejsca, które musisz odwiedzić!